На когенераційній станції шахтний газ метан перетворюють на корисну для гірників енергію. Зараз у роботі знаходяться два когенераційних модулі, а один – в резерві. Обслуговує станцію невеличкий колектив із 11 чоловік. Не дивлячись на те, що роботи багато, спеціалісти не тільки встигають виконувати щоденні задачі, а й пропонують нові розробки, постійно щось вигадують, покращують та модернізують.
274 ефективні ідеї було подано з початку року працівниками ШУ «Покровське»
Андрій Заварзін, начальник відділу безперервного вдосконалення ШУ «Покровське»: «Система подання пропозицій працює на підприємстві вже четвертий рік. З кожним роком кількість пропозицій зростає, а ініціаторів, які розробляють корисні ідеї, стає більше. Виділити найбільш ефективні чи цікаві складно. Всі вони на краще змінюють підприємство, розвивають виробництво, дозволяють спростити виконання певних завдань, економлять кошти і ресурси, підвищують ефективність».
Багато ініціатив надходять від тих, хто безпосередньо керує усіма процесами на станції – начальників змін. Сергій Опанасенко – один із них. На підприємство він влаштувався ще на момент будівництва когенераційної станції і за час, проведений у професії, досконально вивчив усі технологічні процеси, отож тепер має багато ідей як їх покращити. Одна з останніх доробок спеціаліста стосується техніки безпеки. Бо, як вважає Сергій, це питання одне з найголовніших в робочому процесі. За його ініціативи на когенераційних модулях були позначені небезпечні місця. Для цього поряд з кожною машиною була нанесена спеціальна розмітка – щоб кожний робітник чітко і наочно бачив, на якій відстані слід триматися від робочого модуля під час його контролю або перевірки.
Не дивлячись на простоту виконання, ця ідея дуже важлива для організації безпечного робочого процесу. В охороні праці немає дрібниць, і це впровадження яскраво доводить це правило на практиці.