Метінвест у 2023 році сплатив 14,6 млрд грн податків до бюджету України

22 січня в 17:35
В умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну Метінвест залишається опорою економіки країни.

З урахуванням асоційованих компаній та спільних підприємств Група Метінвест у 2023 році перерахувала до бюджетів усіх рівнів в Україні 14,6 млрд грн податків і зборів.

Серед найбільших за обсягом відрахувань, зокрема, єдиний соціальний внесок, що становить 3,3 млрд грн та податок на прибуток – 3,2 млрд грн.

Українські підприємства Метінвесту торік збільшили плату за землю майже на 10% проти 2022 року – до 1,2 млрд грн. Також зросли виплати екологічного податку – до 608 млн грн.

Вагомим джерелом наповнення державного та місцевих бюджетів України у 2023 році стала плата за користування надрами – 2,2 млрд грн.

Юрій РИЖЕНКОВ

генеральний директор Групи Метінвест:

- Ми пережили ще один надважкий рік війни. Попри серйозні виклики для країни загалом та українського бізнесу зокрема, нам вдалося вистояти й перебудувати роботу компанії до нових умов. Незважаючи на проблеми із завантаженням підприємств і морську блокаду агресором, попри втрату контролю над активами в Маріуполі, зупинення АКХЗ і значне зниження кількості персоналу через війну, Метінвест, як і раніше, залишається одним із найбільших платників податків в Україні. А відмова від належних компанії за законодавством податкових пільг дала змогу спрямувати додаткові кошти на ті напрями, де це потрібно найбільше. Ми продовжуємо підтримувати українців та армію на шляху до перемоги та закликаємо кожен бізнес через податки, донати, допомогу ЗСУ та мирним мешканцям підтримувати Україну в час випробувань, який ми всі переживаємо зараз.