Метінвест у 2022 році сплатив 20,5 млрд грн податків

09 лютого в 16:43
Попри всі виклики воєнного часу, Метінвест залишається одним із найбільших платників податків у країні. Водночас спрямовує максимум своїх зусиль і ресурсів на підтримку армії та мирних українців.

Незважаючи на повномасштабне російське вторгнення в Україну, Метінвест залишається опорою економіки України. З урахуванням асоційованих компаній та спільних підприємств минулого року компанія перерахувала до бюджетів усіх рівнів 20,5 млрд грн податків та зборів.

Трійка найбільших відрахувань Групи Метінвест в Україні

податок на прибуток – 6,6 млрд грн

єдиний соціальний внесок – понад 4 млрд грн

податок на доходи фізичних осіб – 3,7 млрд грн

В умовах воєнних дій українські підприємства Метінвесту торік збільшили плату за користування надрами на 10%, якщо порівнювати з 2021 роком – до 3,2 млрд грн, а плату за землю на 28% – до 1,1 млрд грн.

Також значним джерелом наповнення державного та місцевих бюджетів України у 2022 році став екологічний податок у розмірі понад 600 млн грн.

Юрій РИЖЕНКОВ, генеральний директор Групи Метінвест
– Минулий рік був дуже складним для всієї країни й для бізнесу зокрема. Підприємства Метінвесту в Україні працюють під постійною загрозою ворожих обстрілів та в умовах дефіциту електроенергії. Нам довелося перебудувати роботу, зокрема через зупинення маріупольських комбінатів і логістичні обмеження. Проте Група залишається одним із найбільших платників податків у державі й одним із найбільших приватних спонсорів української армії. Ми й надалі будемо надійною опорою для країни – до і після перемоги України над ворогом.